Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,6350 zł w czwartek 29 października
Kurs euro do złotego

W tym tygodniu obserwujemy wyraźną słabość polskiego złotego. Sytuację oczywiście należy tłumaczyć dalszym, dynamicznym rozwojem pandemii koronawirusa, w Europie lawinowo przybywa chorych, a wczoraj w Polsce ponownie padł nowy rekord w liczbie odnotowanych przypadków zarażeń COVID-19. Złotówka również i dziś traci do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Forex Club

Kurs euro do złotego najwyżej od ponad 10 lat!

Wraz z coraz większymi obawami o pandemię koronawirusa, możemy obserwować straty na polskim złotym i kontynuację wzrostów na EUR/PLN. Negatywny dla naszej waluty sentyment utrzymuje się już trzeci tydzień z rzędu. Aktualnie notowania znajdują się na wysokości marcowych szczytów przy 4,63 zł, zamknięcie się świecy W1 powyżej otworzy drogę do dalszych wzrostów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Czy to już panika? Metale szlachetne i indeksy mocno w dół!

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi pewne uspokojenie nastrojów. Eurodolar podbił do 1,1750 USD, przecena PLN wyhamowała. Powodem jest najpewniej odbicie azjatyckich indeksów. Złoty kwotowany jest następująco: 4,6265 PLN za euro, 3,9369 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3189 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1122 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,153% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN testuje szczyty z marca

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że po pokonaniu oporu przy 4,5800 zł ruch przybrał na sile. Aktualnie nie widać jakichkolwiek sygnałów podażowych. Co prawda notowania znajdują się na wysokości marcowych szczytów, niemniej dynamika ruchu w górę jest spora, przez co może dojść do wybicia górą. O korekcie spadkowej można myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej poziomu 4,58 zł.

Wykres EUR/USD
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here