Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,6030 zł w poniedziałek 2 listopada
Kurs euro do złotego

W ostatnich czasie możemy obserwować wyraźną słabość polskiego złotego. Złotówka niestety należy do walut rynków wschodzących, które niezbyt dobrze radzą sobie w obecnej sytuacji pandemicznej. W poniedziałek o poranku PLN traci do euro, dolara, i franka, jednak nieznacznie odrabia straty względem funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego cofa z marcowych szczytów

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować dalsze wzrosty na EUR/PLN. Negatywny dla naszej waluty sentyment utrzymuje się już od 3 tygodni. Bieżąca sytuacja techniczna przemawia niestety za dalszym ruchem w kierunku północnym. Pomimo, że notowania cofnęły z wysokości marcowych szczytów, trend pozostaje wzrostowy. Niemniej w przypadku korekty, najbliższe wsparcie wypada przy 4,5750 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs funta pod kreską, Wielka Brytania zaostrza lockdown

– Na rynku polskiego złotego nieustannie mocno odbija się rozwój wydarzeń na globalnym rynku. W ostatnich dniach dolar wyraźnie się umocnił, odbijając się od okolic tegorocznych minimów, To z kolei przełożyło się na kurs eurodolara, który dynamicznie spadał. Analogie były dostrzegalne na parach ze złotym, przy czym warto pamiętać, że PLN znalazł się pod presją podaży jako waluta EM, bardziej narażona na spadek wartości wynikający z rosnącej awersji inwestorów do ryzyka – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN z szansą na korektę?

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że miały w ostatnim czasie problem z pokonaniem bariery podażowej przy 4,5770 zł. Jednak wczorajsza sesja zamknęła się powyżej, co może prowadzić do wybicia z lokalnej konsolidacji i wygenerowania kolejnego impulsu wzrostowego. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, może dojść do ataku na marcowe maksima.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here