Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5890 zł we wtorek 29 września
Kurs euro do złotego

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. Wczoraj ruchy również były spore, niestety ruchy nie są korzystne dla naszej waluty. Złotówka mocno traciła w ubiegłym tym tygodniu, a wczoraj także zakończyła sesję pod kreską. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego kontynuuje zwyżkę. Celem marcowe szczyty?

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, wzrosty nie zwalniają tempa. Już w ubiegłym tygodniu notowania pokonały kluczową barierę oporową przy 4,50 zł. Z kolei wczoraj doszło do wybicia kolejnej zapory podażowej przy 4,5750 zł. Sytuacja wygląda więc fatalnie dla polskiego złotego, a marcowe maksima wydają się być w zasięgu.

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie eurodolara oraz podtrzymanie słabszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5906 PLN za euro, 3,9310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2539 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0545 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,3% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Czy DAX wybije górą opór przy 12 900 pkt?

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs EUR/PLN coraz wyżej

Jeśli zejdziemy z kolei na niższy przedział czasowy – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami, po pokonaniu oporu przy 4,4230 zł, wzrosty przyspieszyły. Notowania EUR/PLN pokonują bez większych problemów kolejne opory, co świadczy o sile trendu wzrostowego. Aktualnie droga w kierunku marcowych maksimów jest otwarta.

Notowania znajdują się na tyle blisko strefy 4,6150 zł, że prawdopodobieństwo jej przetestowania jest bardzo wysokie. Na razie nie ma jakichkolwiek sygnałów sugerujących odwrócenie trendu, dlatego też łapanie szczytu nie wydaje się dobrym pomysłem. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,5050 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDigitree Group miała 0,02 mln zł zysku netto w I poł. 2020 r.
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 29 września 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here