Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5870 zł w środę 28 października
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach obserwujemy dalszą słabość polskiego złotego. Sytuację tą należy tłumaczyć dalszym, dynamicznym rozwojem pandemii koronawirusa, w Europie lawinowo przybywa chorych, a wczoraj w Polsce padł nowy rekord w liczbie odnotowanych przypadków. Złotówka osłabiła się we wtorek do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Forex Club

Kurs euro do złotego coraz wyżej

W ostatnich dniach możemy obserwować kontynuację wzrostów na EUR/PLN. Negatywny dla naszej waluty sentyment utrzymuje się już trzeci tydzień z rzędu. Bieżąca sytuacja techniczna przemawia niestety za dalszym ruchem w kierunku północnym. Aktualnie notowania wybijają kluczowy opór przy 4,5750 zł, zamknięcie się świecy W1 powyżej otworzy drogę w kierunku marcowych szczytów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: DAX traci kolejny dzień z rzędu. Koronawirus pogrąży rynek akcji?

– Ostatnie godziny obrotu na rynkach finansowych przyniosły dalsze podbicie awersji wśród inwestorów. Kolejne obostrzenia „COVIDowe” we Francji i rekordy zakażeń w Europie, USA czy Polsce podbijają defensywne nastawienie wśród uczestników rynku -komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Dodatkowo wczoraj na rynku pojawiły się informacje, iż pomimo miękkiego terminu dla dystrybucji szczepionki – 1Q21 to do końca 2021r nie uda się najpewniej jej rozprowadzić wśród wszystkich krajów UE. EUR/PLN pozostaje jednak pod 4,60 PLN, który wydaje się być kluczowym oporem oddzielającym nas od ewentualnej, kolejnej fali deprecjacji – dodaje analityk.

Kurs EUR/PLN zaatakuje szczyty z marca?

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że miały w ostatnim czasie problem z pokonaniem bariery podażowej przy 4,5770 zł. Jednak wczorajsza sesja zamknęła się powyżej, co może prowadzić do wybicia z lokalnej konsolidacji i wygenerowania kolejnego impulsu wzrostowego. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, może dojść do ataku na marcowe maksima.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here