Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5850 zł w piątek 23 października
Kurs euro do złotego

Podczas piątkowej sesji polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, fanka i funta. Ruchy być może nie są duże, niemniej ten tydzień złoty zamknie na solidnej stracie w ujęciu do głównych walut. Co dalej ze złotówką? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego zmierza w kierunku marcowych szczytów?

Od początku tego tygodnia możemy obserwować wzrosty na EUR/PLN. W piątek nasza krajowa waluta także traci do euro. Aktualna sytuacja techniczna przemawia więc za dalszym ruchem w kierunku północnym. Jeżeli opór przy 4,5750 zł zostanie pokonane i świeca W1 zamknie się powyżej, niewykluczone, że notowania ruszą w okolice marcowych szczytów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekki spadek eurodolara oraz próbę stabilizacji złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5758 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8770 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2710 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,0631 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,252% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Publikacje PMI w centrum uwagi inwestorów

Kurs EUR/PLN wybije górą?

Schodząc jednak na niższy przedział czasowy – D1, widać, że mają w ostatnim czasie problem ze skutecznym pokonaniem bariery podażowej przy 4,5700 zł. Jeżeli dojdzie do cofnięcia poniżej, korekta spadkowa może mieć miejsce. Niemniej w przypadku utrzymania się powyżej do końca sesji, ruch w górę może przybrać na sile po weekendzie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here