Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5830 zł we wtorek 20 października
Kurs euro do złotego

Na początku nowego tygodnia na polskim złotym utrzymują się słabe nastroje, co ma związek z wciąż poważną sytuacją pandemiczną w naszym kraju. Złotówka traci do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego  mocno w górę

Ostatnie dni przynoszą dalsze wzrosty na EUR/PLN. W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy słabość PLN, a po weekendzie sentyment się utrzymuje. Aktualna sytuacja techniczna przemawia więc za dalszym ruchem w kierunku północnym. Złoty jest więc w solidnych tarapatach, przez co niewykluczony jest atak na marcowe szczyty. W przypadku gdyby doszło jednak do cofnięcia, najbliższym wsparciem może okazać się linia poprowadzona po ostatnich dołkach.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Początek tygodnia na rynku PLN przyniósł podtrzymanie presji na złotego wraz z kolejnymi wskazaniami dot. zakażeń COVID19 w Polsce. Ponadto Minister Zdrowia poda informacje, że przy tym tempie rozwoju pandemii w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20k dziennie. Pojawiły się rozwiązania w postaci otwierania nowych, tymczasowych szpitali. Europa (wczoraj 150k zakażeń) zmaga się z COVID19, co podbija ryzyko bardziej dotkliwych obostrzeń – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Słaby początek tygodnia na rynku akcji, indeksy giełdowe wracając do spadków

Kurs EUR/PLN na plusie we wtorek

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, po pokonaniu oporu przy poziomie 4,5050 zł, droga do dalszej zwyżki została otwarta. Pod koniec ubiegłego tygodnia notowania dotarły do kolejnej bariery podażowej przy 4,5700 zł, gdzie pojawiła się reakcja sprzedających. Dziś poziom ten jest testowany po raz kolejny. Jeżeli dojdzie do wybicia górą, istnieje spora szansa na atak marcowych szczytów (strefa 4,6150 zł).

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here