Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4874 zł w środę 18 listopada
Kurs euro do złotego

Ten tydzień nie należy do udanych w wykonaniu polskiego złotego. Ostatnie dwa dni przyniosły sporą przecenę złotówki, a dziś o poranku PLN również traci do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego przyspiesza wzrosty

Polski złoty traci trzeci tydzień z rzędu. Patrząc na interwał tygodniowy, para walutowa wróciła powyżej pokonanej wcześniej linii trendu, a następnie po przekroczeniu poziomu 4,50 zł, ruch w górę przyspieszył. Podczas wczorajszej sesji niewiele zabrakło, aby doszło do testu strefy oporowej przy 4,63 zł, która pozostaje istotna w długim terminie. Trend pozostaje wzrostowy, dlatego atak na wspominany poziom w najbliższym czasie jest scenariuszem bazowym.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

 – Po dwóch dniach wyraźnych przecen, dzisiaj rano notowania indeksu BOSSAPLN ustabilizowały się w okolicach wczorajszego zamknięcia. Analogiczne ruchy widać na wykresach USD/PLN oraz EUR/PLN – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

W przypadku kursu USD/PLN, wtorek i środa przyniosły istotne zwyżki, a dzisiejszy poranek to już stabilizacja w okolicach 3,72. Jeszcze na początku tygodnia kurs tej pary walutowej oscylował w okolicach 3,67 – dodaje także.

Zobacz także: Ostatnia sesja handlowa w 2020 roku

Kurs EUR/PLN zaatakuje opór przy 4,63 zł?

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że ostatnie sesje przyniosły solidną wyprzedaż naszej krajowej waluty. EUR/PLN z impetem wybił strefę oporu przy 4,56 zł i niemal dotarł do kolejnej zapory podażowej, która wypada w rejonach 4,63 zł. W przypadku wybicia górą, złoty może znaleźć się w poważnych tarpatach.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here