Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5757 zł w czwartek 22 października
Kurs euro do złotego

Podczas środowej sesji polski złoty osłabił się do głównych walut. Wczoraj złotówka przeceniła się do euro, franka, funt i nieznacznie umocniła do dolara. Natomiast dziś o poranku możemy obserwować kiepskie nastroje, PLN zniżkuje do EUR,USD, CHF i GBP. Co dalej z nasza walutą? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego  kontynuuje wzrosty

Początek tygodnia przyniósł wzrosty na EUR/PLN, z kole we wtorek nasza krajowa waluta próbowała odrabiać straty, a wczoraj ponownie osłabiła się do euro. Pomimo widocznego cienia na interwale W1, trend wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualna sytuacja techniczna przemawia więc za dalszym ruchem w kierunku północnym. Jeżeli opór przy 4,5750 zł zostanie pokonana i świeca W1 zamknie się powyżej, niewykluczone, że notowania zawędrują w okolice marcowych szczytów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu eurodolara oraz próbę stabilizacji na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5764 PLN za euro, 3,8644 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2618 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,0751 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,266% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z formacją odwrócenia, poziom 12340 pkt w zasięgu?

Kurs EUR/PLN na wysokości kluczowego oporu

Schodząc jednak na niższy przedział czasowy – D1, widać, że notowania odbijały w ostatnim czasie od bariery podażowej przy 4,5700 zł. Co prawda zgodnie z klasycznymi analizy technicznej, tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej, istnieje szansa na korektę spadkową po ostatnich silnych wzrostach. Jednak dziś o poranku obserwujemy kolejny atak strefy, dlatego może dojść do wybicia w górę. Najbliższe wsparcie znajduje się przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego. Z kolei marcowe szczyty (strefa 4,6150 zł) powinny stanowić opór.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here