Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5742 zł we wtorek 27 października
Kurs euro do złotego

Po weekendzie obserwujemy dalszą słabość polskiego złotego, co ma związek z wciąż poważną sytuacją pandemiczną w naszym kraju. Wczoraj złotówka osłabiła się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej ze złotówką? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego ponownie atakuje opór

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wzrosty na EUR/PLN, negatywny dla naszej waluty sentyment utrzymuje się także po weekendzie. Aktualna sytuacja techniczna przemawia niestety za dalszym ruchem w kierunku północnym. Aktualnie kluczowy jest opór przy 4,5750 zł, jeśli zostanie on pokonany i notowania mogą ruszyć w kierunku marcowych szczytów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi relatywnie stabilnego PLN przy odbiciu na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5791 PLN za euro, 3,8698 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2648 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,0424 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,206% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Czas na drugą falę spadków na rynku akcji?

Kurs EUR/PLN próbuje wybić w górę

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że mają w ostatnim czasie problem z pokonaniem bariery podażowej przy 4,5700 zł. Jeżeli dojdzie do cofnięcia poniżej, korekta spadkowa może przybrać na sile. Niemniej w przypadku wybicia górą, może dojść do ataku na marcowe maksima.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here