Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5643 zł we wtorek 3 listopada
Kurs euro do złotego

Na początku nowego tygodnia możemy obserwować odbicie na parach z polskim złotym. Złotówka umacnia się dziś do euro, franka, funta i dolara. Para walutowa EUR/PLN znajduje się dziś 0,5% na minusie. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wycofuje się z marcowych szczytów

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować solidne wzrosty na EUR/PLN, z kolei poczętego nowego tygodnia przyniósł zwrot akcji. Notowania odbiły się od kluczowej strefy oporowej, wynikającej z marcowych szczytów już przed weekendem, a dziś przecena jest kontynuowana. Co prawda trend w długim terminie pozostaje niekorzystny dla złotego, jednak większa korekta może mieć miejsce.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Odbicie na rynku akcji i niższe stopy procentowe w Australii

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie na eurodolarze oraz wyraźniejszą korektę wzrostową na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5954 PLN za euro, 3,9435 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2910 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,1101 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,181% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kurs EUR/PLN koryguje ostatnie wzrosty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że spadki przybrały na sile podczas wtorkowej sesji. Notowania pokonały dziś strefę wsparcia przy 4,58 zł, co otwiera drogę do głębszego cofnięcia. Jeżeli sentyment się utrzyma, istnieje szansa na test dolnego ograniczenia układu 1:1, które wypada w rejonach 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena miedzi w górę po dobrych odczytach PMI
Następny artykułMostostal Zabrze miał wstępnie 2,9 mln zł zysku netto w III kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here