Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5580 zł w środę 21 października
Kurs euro do złotego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty odrabiał poniedziałkowe straty do głównych walut. We wtorek złotówka umocniła się do euro, franka, funta i dolara. Z kolei dziś o poranku możemy obserwować mieszane nastroje. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego  mocno w górę

Poniedziałek przyniósł wzrosty na EUR/PLN, jednak wczoraj przewagę przejęła podaż. Niemniej pomimo widocznego cienia na interwale W1, trend wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualna sytuacja techniczna przemawia więc za dalszym ruchem w kierunku północnym. Jeżeli opór przy 4,5750 zł zostanie pokonany, niewykluczone, że notowania zawędrują w okolice marcowych szczytów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego EUR/USD (ruch nad 1,18472 USD), co ogranicza nieco presję podażową wokół koszyka CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5550 PLN za euro, 3,8488 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2477 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9956 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,255% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro mocno w górę do dolara, brak zdecydowano kierunku na rynku akcji

Kurs EUR/PLN odbija od kluczowego oporu

Schodząc jednak na niższy przedział czasowy – D1, notowania odbijają od wspominanej we wczorajszej analizie bariery podażowej przy 4,5700 zł. Tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej, istnieje szansa na korektę spadkową po ostatnich silnych wzrostach. Najbliższe wsparcie znajduje się przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego. Z kolei jeśli dojdzie do wybicia górą, istnieje spora szansa na atak marcowych szczytów (strefa 4,6150 zł).

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here