Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5468 zł we wtorek 26 stycznia
Kurs euro do złotego

Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy słabość polskiej waluty. Złotówka traci dziś w ujęciu do euro, funta, franka i dolara. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego na plusie we wtorek

Podczas dzisiejszej sesji złoty osłabia się 0,3% w ujęciu do euro. Patrząc technicznie na wykres EUR/PLN, pomimo niższej zmienności z jaką mamy do czynienia w ostatnim czasie, główny trend pozostaje wzrostowy. Tak długo jak kurs zdoła się utrzymać powyżej wsparcia przy 4,50 zł, należy oczekiwać kontynuacji ruchu na wyższe poziomy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

– Globalnie trwa wyczekiwanie na pakiet stymulacyjny Bidena. Lokalnie dane za grudzień dot. produkcji przemysłowej wypadły powyżej prognoz (11,2% r/r vs oczek. 8.7% r/r). Brak było jednak większej reakcji na rynku. PLN jest zawieszony pomiędzy działaniami NBP a reakcją na ruchy na eurodolarze. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie, DAX z sygnałem spadkowym?

Kurs EUR/PLN próbuje wybić z konsolidacji

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać próbę wybicia z lokalnej konsolidacji. Jeżeli zakończy się ona powodzeniem, istnieje szansa na atak strefy oporowej przy 4,57 zł. W przeciwnym razie, w przypadku odwrotu, kluczowym wsparciem pozostają dopiero okolice 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here