Naga MarketsKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5460 zł w piątek 25 września
Kurs euro do złotego

Podczas ostatnich kilku sesji na polskim złotym utrzymuje się podwyższona zmienność. Niestety jednak ruchy nie są korzystne dla naszej waluty. Złotówka mocno traci w tym tygodniu, a w piątek o poranku przecena w ujęciu do euro, dolara, funta i franka jest zwiększana.. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego coraz wyżej, czas na atak marcowych szczytów?

jeśli spojrzymy na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, notowania pokonały kluczową barierę oporową przy 4,50 zł. Aktualnie bazowym scenariuszem jest więc dalszy ruch w górę, w kierunku strefy podażowej przy 4,5750 zł. Sytuacja wygląda więc fatalnie dla polskiego złotego.

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie ostatnich ruchów na EUR/USD czy PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5463 PLN za euro, 3,8970 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2212 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9765 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,329% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Metale szlachetne odrabiają straty, czas na powrót do wzrostów?

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs EUR/PLN wybija kolejne opory

Schodząc natomiast na niższy przedział czasowy – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami, po pokonaniu oporu przy 4,4230 zł, wzrosty przyspieszyły. Notowania EUR/PLN wybijają bez większych problemów kolejne opory, co świadczy o sile trendu wzrostowego. Wczorajsze wybicie górą kolejnej strefy oporowej przy 4,5050 zł, otwiera drogę do dalszej zwyżki w kierunku marcowych maksimów.

Pokonanie strefy przy 4,5050 zł jest fatalnym sygnałem dla dla naszej krajowej waluty, która od kilku dni znajduje się pod presją sprzedających. Dopiero w przypadku cofnięcia poniżej wspominanego poziomu, będzie można spodziewać się korekty ostatniej zwyżki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here