Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5430 zł we wtorek 5 stycznia
Kurs euro do złotego

Podczas poniedziałkowej sesji mogliśmy obserwować umocnienie polskiego złotego. We wtorek przed południem nasza krajowa waluta również znajduje się na plusie. Kursy franka i dolara tracą około 0,3% do złotego. Z kolei euro znajduje się ok. 0,1% pod kreską. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego rozpoczyna Nowy Rok od spadków

Koniec 2020 roku przyniósł dynamiczne wzrosty na kursie euro do złotego. Niemniej próba ataku na strefę oporu przy 4,63 zł zakończyła się niepowodzeniem, przez co już 31 grudnia obserwowaliśmy dynamiczne cofnięcie.

Patrząc na interwał tygodniowy, główny trend wciąż pozostaje wzrostowy, niemniej korekta spadkowa może pojawić się w każdej chwili. Najbliższe wsparcie powinny stanowić okolice linii poprowadzonej po ostatnich dołkach – rejony 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Początek nowego roku na rynku FX przyniósł mocniejszego PLN. Po relatywnie niskim zamknięciu roku 2020r, wspieranym najpewniej działaniami NBP, złoty ponownie, powoli zyskuje. Jest to scenariusz naturalny przy wyższych poziomach eurodolara – słabszy USD zwyczajowo zachęca do transferów w kierunku walut EM. Pytaniem zasadniczym jest jednak dalsza aktywność NBP? – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Najwyższy czas na korektę na rynku akcji?

Kurs EUR/PLN pod kreską we wtorek

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po ostatnich spadkach. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro wybił w minionym tygodniu wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here