Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5405 zł w poniedziałek 25 stycznia
Kurs euro do złotego

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Nasza krajowa waluta traci dziś w ujęciu z frankiem, euro, funtem i dolarem. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego na plusie w poniedziałek

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować nieznaczne wzrosty na kursie EUR/PLN. Niemniej sytuacja techniczna na wykresie W1 nie uległa większej zmianie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej poziomu 4,5 zł, możliwe są dalsze wzrosty. Dopiero zejście poniżej mogłoby prowadzić do głębszych spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poniedziałek przynosi nieznaczne osłabienie złotego, które jest bardziej wyraźne w relacji z USD za sprawą zniżkującego EURUSD. Od piątkowych maksimów notowania tej pary walutowej spadły już o ponad 50 pipsów. To przesunęło nam USDPLN w okolice 3,7450. Z kolei EURPLN wahał się wokół 4,54 – komentuje marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD z szansą na dalszą zwyżkę?

Sytuacja techniczna na EUR/PLN bez zmian

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że notowania pozostają w konsolidacji. W średnim terminie należy zwrócić uwagę na wsparcie przy 4,4940 zł i na opór przy 4,57 zł. Dopóki jeden z nich nie zostanie wybity, kurs może pozostać w ruchu bocznym.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | pkn orlen cena akcji | kurs złotego | forex kursy walut | waluta euro |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here