Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5395 w piątek 29 stycznia
Kurs euro do złotego

Od poniedziałku obserwujemy mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta osłabiła się do funta, jednak w ujęciu z euro, czy frankiem nie widać większych zmian. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wciąż powyżej strefy przy 4,50 zł

W ostatnich dwóch tygodniach możemy obserwować niższą zmienność na kursie euro do złotego. Notowania EUR/PLN utrzymują się jednak wciąż powyżej poziomu 4,50 zł, co w krótkim terminie przemawia za kontynuacją wzrostów. 

Aby myśleć o cofnięciu i głębszych spadkach, notowania musiałyby cofną poniżej wspominanego wsparcia. w przypadku takiego scenariusza możliwy byłby ruch nawet w kierunku 4,40 zł. Na razie jednak jest jeszcze za wcześnie aby o tym mówić.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwal W1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie umocnienie dolara, podbicie zmienności na azjatyckich indeksach oraz relatywnie stabilnego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5400 PLN za euro, 3,7511 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2178 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1412 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z perspektywą dalszych spadków?

Kurs EUR/PLN pozostaje w boxie cenowym

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że kurs pozostaje w wąskim przedziale wahań, który został ograniczony niebieskim boxem. Tak długo jak nie dojdzie do wybicia, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch boczny.

Z kolei w średnim terminie kluczowym oporem pozostaje poziom 4,57 zł, a wsparcie znajduje się przy 4,4950 zł. Aktualnie wydaje się, że najlepiej będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na większe ruchy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here