Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5385 zł w czwartek 14 stycznia
Kurs euro do złotego

Podczas środowej sesji polski złoty osłabił się względem głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się na wyraźnym plusie. Z kolei w czwartek przed południem na parach z PLN widać mieszane nastroje, złotówka traci do GBP, EUR i USD, jednak umacnia się nieznacznie do CHF. Co dalej z notowaniami PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego na plusie w czwartek

Podczas dzisiejszej sesji euro nieznacznie umacnia się do złotego. Patrząc na interwał tygodniowy, notowania EUR/PLN odbiły się w ostatnim czasie poziomu 4,50 zł, który pozostaje kluczowym wsparciem w krótkim terminie. Dopóki kurs znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja zwyżkująca. W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,63 zł, a wsparciem ta przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie próby rozegrania mocniejszego dolara oraz dalszą konsolidację na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5403 PLN za euro, 3,7349 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1989 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0809 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,194% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara napiera na wsparcie czy 1,2150 USD, czy dojdzie do wybicia dołem?

Kurs EUR/PLN próbuje odrabiać straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, sytuacja nie jest do końca klarowna. Kurs EUR/PLN znajduje się “w powietrzu”, mniej więcej w połowie drogi między wsparciem a oporem. Aktualnie najbliższy ważny opór znajduje się przy 4,57 zł, z kolei wsparcie wypada przy 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here