Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5367zł w piątek 15 stycznia
Kurs euro do złotego

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym obserwujemy niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Ten tydzień zdecydowanie nie należał do złotego, nasza krajowa waluta traci dziś 0,3% do franka, 0,1% do euro i aż o,45% do dolara, a kurs GBP/PLN utrzymuje się z kolei w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wymazuje zeszłotygodniowe straty

Patrząc na interwał tygodniowy, na kursie EUR/PLN doszło niemal do wymazania zeszłotygodniowej przeceny. Notowania odbiły się od wsparcia przy poziomie 4,50 zł. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się po weekendzie, niewykluczone, że dojdzie do kontynuacji ruchu w kierunku oporu przy 4,62 zł. Aby myśleć z kolei o głębszych spadkach, kurs musiałby cofnąć poniżej wspomnianego 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze próby umocnienia dolara. PLN pozostaje stabilny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5426 PLN za euro, 3,7410 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2085 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1128 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,191% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji, czas na głębszą korektę?

Kurs EUR/PLN na plusie w piątek

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że pomimo iż wczorajsza sesja zakończyła się pod kreską, tak dziś kupujący ponownie próbują wyprowadzić wykres na wyższe poziomy. Niemniej sytuacja techniczna nie jest do końca klarowna. Oporem pozostaje strefa przy 4,57 zł, a wsparcie znajduje się przy 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara wraca do oporu. Funt (GBP/USD) i euro (EUR/USD) od strony technicznej
Następny artykułCena platyny rozpoczyna nowy trend na wykresie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here