Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5340 zł we wtorek 19 stycznia
Kurs euro do złotego

Podczas poniedziałkowej sesji obserwowaliśmy raczej niższą zmienność na parach walutowych z polskim złotym. Dziś ruchy również są ograniczone. Złotówka umacnia się 0,3% do dolara, jednak w ujęciu do euro, franka i funta nie widać większych zmian. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego bez większych zmian

Ostatni tydzień na parze walutowej EUR/PLN zakończył się na plusie. Niemniej wczoraj na kursie euro do złotego nie było widać większych zmian, a dziś również kurs oscyluje w rejonach poziomu odniesienia. 

Sytuacja techniczna na interwal W1 nie jest jednoznaczna. Z jednej strony formacje świecowe mogą sugerować korektę spadkową, a z drugiej po obronie poziomu 4,50 zł możliwe jest wygenerowanie kolejnej fali wzrostowej. Aktualnie należy się więc uzbroić w cierpliwość i poczekać na wiarygodny sygnał.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie eurodolara, co wspiera kwotowania walut EM, w tym PLN. Złoty notowany jest następująco: 4,5252 PLN za euro, 3,7419 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1986 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0893 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,179% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX wraca do wzrostów

Kurs EUR/PLN w lokalnej konsolidacji

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, nie widać zdecydowanego kierunku. Ubiegły tydzień zakończył się na plusie, jednak po weekendzie ruchy są ograniczone. Kluczowym oporem w średnim terminie pozostaje strefa przy 4,57 zł, z kolei wsparcie znajduje się przy 4,4950 zł.

Wykres EUR/USD
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here