Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5340 zł w środę 20 stycznia
Kurs euro do złotego

W środę możemy obserwować ograniczone ruchy na parach walutowych z polskim złotym. Podczas dzisiejszej sesji złotówka traci 0,4% do funta i 0,3% do dolara, z kolei kursy EUR/PLN i CHF/PLN znajdują się w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego bez zmian

W tym tygodniu ruchy na parach z polskim złotym są ograniczone. Notowania EUR/PLN znajdują się aktualnie na wysokości piątkowego zamknięcia, przez co ciężko mówić o trendzie. Na kursie euro do złotego mamy do czynienia z lokalną konsolidacją.

Patrząc na ujęcie W1, sytuacja wygląda jednak korzystniej dla strony kupującej. Dopóki notowania będą się utrzymywać powyżej wsparcia przy 4,50 zł, scenariusz wzrostowy wydaje się bardziej prawdopodobny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wydarzeniem dnia było dziś odejście D. Trumpa ze stanowiska Prezydenta USA. Rynkowo jednak trudno mówić tu o większym wpływie. Inwestorzy czekają na szczególy dalszego wsparcia gospodarki USA ze strony Bidena. Futures na SPX idą w górę sygnalizując możliwą poprawę układów risk-on/off. Sam PLN wydaje się iż ma raczej ograniczone pole do aprecjacji – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Koniec odbicia na EUR/USD?

Kurs EUR/PLN w konsolidacji

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, sytuacja nie uległa zmianie. Od początku tygodnia na EUR/PLN nie widać zdecydowanego kierunku. Aktualnie nie można więc mówić o przewadze popytu czy podaży, a dalszy ruch boczny jest możliwy. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,57 zł, z kolei wsparcie znajduje się przy 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułŚroda na GPW: WIG20 poniżej 2000 pkt. Zyskuje JSW, ALR, CCC i CDR
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2093 zł w środę 20 stycznia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here