Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5328 zł w piątek 6 listopada
Kurs euro do złotego

Ten tydzień rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej krajowej waluty. Złotówka od poniedziałku umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Dziś o poranku widzimy nieznaczne odreagowanie, jednak w skali całego tygodnia to złoty jest na plusie względem głównych walut. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Forex Club

Kurs euro do złotego na minusie w skali tygodnia

Po weekendzie obserwujemy solidne umocnienie naszej krajowej waluty. EUR/PLN wymazał wzrosty z ostatnich dwóch tygodni. Dziś o poranku euro próbuje odrabiać straty, jednak patrząc w skali całego tygodnia to złoty jest na fali. Pomimo, że główny trend w długim terminie pozostaje niekorzystny dla złotego, korekta spadkowa może przybrać na sile. Z perspektywy interwału W1, najbliższe ważne wsparcie może stanowić strefa przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara przed publikacją raportu NFP

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu eurodolara przy 1,1820 USD, analogicznie obserwujemy wytłumienie na części instrumentów (w tym pary związane z PLN), które zanotowały udane 4-sesje handlu. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5257 PLN za euro, 3,8305 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2203 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0328 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wyniosły 1,133% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN odbije od układu 1:1?

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś o poranku euro próbuje odbijać. Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje dolne ograniczenia układu 1:1, które wypada w rejonach 4,4950 zł. W tym miejscu mogą pojawić się kupujący, w przeciwnym razie droga do dalszych spadków zostanie otwarta. Opór znajduje się z kolei dopiero przy 4,57 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here