Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5313 zł w poniedziałek 18 stycznia
Kurs euro do złotego

Pierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym przynosi mieszane nastroje parach z polskim złotym. W godzinach popołudniowych nasza krajowa waluta traci do franka i dolara, jednak umacnia się wobec euro i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wymazuje poranne wzrosty

Dzisiejsza sesja na parze walutowej EUR/PLN rozpoczęła się od wzrostów, które zostały zniwelowane w drugiej połowie sesji. Niemniej sytuacja techniczna na interwale tygodniowym pozostaje bez zmian. W ubiegłym tygodniu doszło do obrony poziomu 4,50 zł, który pozostaje kluczową podporą dla kupujących w średnim terminie. Dopóki notowania znajdują się powyżej, należy oczekiwać ruchu na wyższe poziomy. Jeżeli jednak kurs zdoła się wybić dołem, droga w kierunku 4,40 zł zostanie otwarta.

Wykres EUR/PLN

EUR/PLN interwał W1– Po piątkowej konferencji online z udziałem prof. Glapińskiego inwestorzy coraz mniej obawiają się obniżki stóp, a także fizycznych interwencji na rynku złotego. Co najwyżej NBP może być bardziej aktywny werbalnie, gdyby złoty umocnił się nazbyt wyraźnie w krótkim czasie. Na wykresie EURPLN widać, że odbiliśmy się od rejonu oporu 4,5450, a naruszenie szybkiego wsparcia przy 4,5260 będzie sygnałem do testowania bariery 4,50 – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Dolar rozpoczyna tydzień na nieznacznymi plusie, EUR/USD pogłębi korektę?

Kurs EUR/PLN wymazuje poranne wzrosty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dzisiejsza sesja rozpoczęła się od wzrostów, które zostały wymazane w dalszej części dnia. Sytuacja techniczna nie jest jednoznaczna. Najbliższe ważne wsparcie znajduje się dopiero przy 4,4050 zł, z kolei opór wypada przy 4,57 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here