Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5303 zł w piątek 22 stycznia
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach obserwujemy niewielkie ruchy na parach z polskim złotym. Kursy franka i euro w zasadzie nie zmieniły przez cały tydzień swoich kursów. Notowania EUR/PLN i CHF/PLN pozostają w konsolidacji. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego bez ruchu w tym tygodniu

W tym tygodniu możemy obserwować bardzo niską zmienność na kursi euro do złotego. Notowania od kilku dni pozostają dokładnie w tym samym miejscu. Bazowym scenariuszem pozostaje więc konsolidacja na obecnych poziomach. Patrząc na interwał W1, wsparciem pozostaje poziom 4,50 zł, dopóki notowania utrzymują się powyżej, wciąż istnieje szansa na dalszą zwyżkę. W przypadku gdyby doszło jednak do cofnięcia poniżej, możliwa jest głębsza korekta.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach zarówno eurodolara jak i PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5318 PLN za euro, 3,7259 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2062 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,099 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,219% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Zmiana trendu na Bitcoin, a może chwilowa korekta?

Kurs EUR/PLN bez zmian

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać dość specyficzną sytuację, w której od kilku dni notowania poruszają się w bardzo wąskim przedziale wahań, właściwie nie zmieniając swojego położenia od poniedziałku. Aktualnie należy więc uzbroić się w cierpliwość poczekać na to aż zmienność wróci.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here