Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,53 zł w środę 30 września
Kurs euro do złotego

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować dramatyczną przecenę na polski złotym. Poniedziałek również nie przyniósł nic dobrego dla PLN, jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie we wtorek, wreszcie mamy do czynienia z wyraźnym cofnięciem i umocnieniem złotówki.  W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego dynamicznie zawraca

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, mamy do czynienia z mocnym cofnięciem. Tydzień rozpoczął się od wzrostów, jednak wczoraj przewagę przejęli sprzedający.

Aktualnie ważnym oporem pozostaje więc strefa przy 4,5750 zł. Z kolei wsparcie znajduje się w rejonach 4,50 zł, W przypadku zejścia poniżej, większa korekta spadkowa może mieć miejsce.

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz odbicie na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5314 PLN za euro, 3,8617 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1969 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9588 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,294% w przypadku obligacji 10-letnich.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD z perspektywą dalszych spadków?

Kurs EUR/PLN testuje kluczowe wsparcie

Jeśli zejdziemy z kolei na niższy przedział czasowy – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami, po pokonaniu oporu przy 4,4230 zł, wzrosty przyspieszyły. Notowania EUR/PLN bez większych problemów wybijały kolejne opory, jednak wczoraj doszło do dynamicznego zrzucenia, przez co mamy do czynienie z wyraźną korektą spadkową.

Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,5050 zł. Jeżeli dojdzie do jej obrony, może rozpocząć się kolejna fala wzrostowa. W przeciwnym razie jej zanegowanie otworzy drogę do głębszych spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here