Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5288 zł w czwartek 21 stycznia
Kurs euro do złotego

W czwartkowy poranek obserwujemy niewielkie zmiany na parach z polskim złotym. Kurs franka i dolara znajdują się nieznacznie pod kreską, podczas gdy euro i funt zyskują. Ruch na EUR/PLN jest jednak symboliczny i wynosi 0,05%. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego bez zmian

W tym tygodniu para walutowa EUR/PLN utrzymuje się w konsolidacji. Patrząc na sytuację techniczną na szerokim interwale – W1, nie uległa ona jednak zmianie. Tak długo jak kurs będzie się utrzymywał powyżej poziomu 4,50 zł, wydaje się, że to kupujący mają przewagę. W długim horyzoncie czasowym, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,63 zł, z kolei wsparciem jest strefa przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie dolara oraz konsolidację na parach związanych z PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5294 PLN za euro, 3,7321 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2005 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1142 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,175% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Nasdaq ponownie najwyżej w historii, indeks z celem na 13570 pkt?

Kurs EUR/PLN w konsolidacji

Sytuacja techniczna na interwale dziennym robi się powoli nudna. Od początku tygodnia na kursie EUR/PLN nie widać większej zmienności, notowania konsolidują w wąskim przedziale wahań, przez co określenie dalszego kierunku jest ciężkim zadaniem. Aktualnie najlepszym scenariuszem wydaje się cierpliwie poczekać na większe ruchy. Oporem pozostaje strefa przy 4,56 zł, a wsparcie znajduje się przy 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta szterlinga pozostaje przy 5,11 PLN. GBP/PLN stopniowo rośnie
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2015 zł w środę 21 stycznia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here