Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5240 zł w czwartek 1 października
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach na parach z polskim złotym utrzymuje się podwyższona zmienność. We wtorek nasza krajowa waluta wreszcie pokazała siłę i umocniła się do euro, dolara, funta i franka. Jednak czy PLN będzie w stanie odrobić ostatnie dramatyczne straty? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego dynamicznie zawraca

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, widać mocne cofnięcie. Tydzień co prawda rozpoczął się od wzrostów, jednak we wtorek przewagę przejęli sprzedający, przez co istnieje szansa zamknięcia świecy W1 czarnym korpusem.

Patrząc na interwał W1, aktualnie ważnym oporem pozostaje strefa przy 4,5750 zł. Z kolei wsparcie znajduje się w rejonach 4,50 zł, W przypadku zejścia poniżej, korekta spadkowa może się pogłebić.

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podbicie eurodolara powyżej 1,17 USD oraz nieco mocniejszego PLN na głównych zestawieniach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5248 PLN za euro, 3,8522 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2053 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9916 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,303% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs funta do dolara wkrótce powyżej 1,30 USD?

Kurs EUR/PLN broni kluczowego wsparcia

Schodząc na niższy przedział czasowy – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami, po pokonaniu oporu przy 4,4230 zł, wzrosty przyspieszyły. Notowania EUR/PLN bez większych problemów wybijały kolejne opory, jednak we wtorek doszło do dynamicznego zrzucenia, przez co mamy do czynienia z wyraźną korektą spadkową.

Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,5050 zł. Jeżeli w dalszym ciągu będzie ona broniona, może rozpocząć się kolejna fala wzrostowa. Jednak w przeciwnym razie, jej zanegowanie otworzy drogę do głębszych spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKNF zezwoliła na wycofanie akcji Stelmetu z obrotu na GPW
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,19 zł w czwartek 1 października
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here