Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5230 zł we wtorek 12 stycznia
Kurs euro do złotego

W pierwszym tygodniu Nowego Roku mogliśmy obserwować umocnienie polskiego złotego. Niemniej wczoraj nasza krajowa waluta osłabiła się do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się na plusie. Czy negatywny sentyment utrzyma się w kolejnych dniach? Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego broni kluczowego wsparcia przy 4,50 zł

Pomimo, że pierwszy tydzień Nowego Roku przyniósł dynamiczne cofnięcie na kursie euro do złotego, tak poziom 4,50 zł jest skutecznie broniony przez kupujących. Dopiero jego pokonanie będzie sygnałem do większej przeceny z celem na 4,40 zł. Jeżeli jednak w dalszym ciągu cena będzie się utrzymywała powyżej, niewykluczony jest ruch w kierunku zeszłotygodniowych maksimów, czyli 4,5600 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego dolara po podbiciu rentowności długu USA oraz doniesieniach o nowych przypadkach COVID19 m.in. w Chinach. PLN jest nieco słabszy. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5254 PLN za euro, 3,7223 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1732 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0219 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,218% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: EUR/USD z potencjałem spadku do 1,20 USD?

Kurs EUR/PLN odbija od mierzenia 61,8%

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, zeszłotygodniowa przecena wyhamowała na wysokości mierzenia 61,8% Fibonacciego przy 4,4950 zł, poziom ten pozostaje kluczowym wsparciem w krótkim terminie. W przypadku jego wybicia dołem, przecena może przyspieszyć. Z kolei ważnym oporem pozostają okolice poziomu 4,5600 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here