Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5230 zł w środę 30 grudnia
Kurs euro do złotego

W środę przed południem na polskim złotym możemy obserwować mieszane nastroje, Wczoraj nasza krajowa waluta osłabiała się wyraźnie względem franka, euro, funta i dolara, a dziś przed 12:00 próbuje odrabiać straty. Co dalej z PLN? Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego dynamicznie odbija od linii trendu

Patrząc technicznie na interwał tygodniowy, notowania EUR/PLN ponownie odbiły się od linii trendu, a po przekroczeniu poziomu 4,50 zł ruch w górę przyspieszył. Takie zachowanie ceny przemawia więc za kontynuacją ruchu wzrostowego. Kluczowym wsparciem w krótkim terminie pozostaje wspomniany poziom 4,50 zł. Z kolei z perspektywy W1, kluczowym wsparciem jest dopiero strefa przy 4,40 zł, natomiast opór znajduje się dopiero przy 4,63 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi wyraźnie słabszego dolara (1,2289 USD na EUR/USD) oraz nieco słabszego PLN. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,5308 PLN za euro, 3,6876 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1900 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9963 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,242% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD coraz wyżej, DAX zawraca po ustanowieniu rekordów

Kurs EUR/PLN niweluje wczorajszą zwyżkę

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, obserwujemy korektę po wczorajszych silnych wzrostach. We wtorek notowania dotarły do oporu przy 4,56 zł, gdzie pojawili się sprzedający, poziom ten pozostaje istotną zaporą podażową w krótkim terminie. Miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, jak i mierzenie 61,8% Fibonacciego.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here