Naga Markets
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5220 zł w czwartek 15 października
Kurs euro do złotego

W tym tygodniu możemy obserwować fatalne nastroje na polskim złotym, co prawdopodobnie ma związek z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w naszym kraju. Złotówka traci na całej linii, nasza krajowa waluta osłabia się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego  mocno w górę

Ostatnie dni przyniosły wyraźne wzrosty na EUR/PLN. W czwartek o poranku nasza krajowa waluta również znajduje się pod presją sprzedających. Kurs euro do dolara z nawiązką wymazał spadki ubiegłego tygodnia i wrócił powyżej strefy oporowej przy 4,50 zł. Wybicie górą otwiera drogę do dalszej zwyżki, w kierunku 4,5750 zł.Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– W ostatnich dniach obserwujemy narastającą presję podażową wokół PLN. Podaż wokół złotego ma miejsce przy relatywnej stabilizacji eurodolara, co sugeruje iż przyczyn należy poszukiwać lokalnie. Naturalnym wydaje się założenie o wzroście awersji do PLN wraz z pogarszaniem się sytuacji pandemicznej w Polsce. Wczoraj potwierdzono 6526 nowych przypadków COVID19 w Polsce. Rynek najpewniej obawia się (zasadnie) potencjalnego powrotu do obostrzeń gospodarczych, co przynieście konieczność rewizji (podwyższonych ostatnio) prognoz makro – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara australijskiego pod kreską, RBA zdecyduje się na cięcia stóp procentowych?

Kurs EUR/PLN na plusie w czwartek

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, obserwujemy kolejną świecę wzrostową.  PO pokonaniu oporu przy poziomie 4,5050 zł, droga do dalszej zwyżki została otwarta. Aktualnie w przypadku pojawienia się korekty, wspominany poziom powinien stanowić najbliższe ważne wsparcie. Oporem z kolei jest dopiero strefa przy 4,5700 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here