Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,52 zł w czwartek 24 września
Kurs euro do złotego

Od kilku dni na polskim złotym utrzymuje się podwyższona zmienność. W czwartek o poranku nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wyhamowuje wybija powyżej 4,50 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, notowania wybijają góra kluczową barierę oporową przy 4,50 zł. Aktualnie bazowym scenariuszem jest więc ruch w kierunku kolejnej strefy podażowej, czyli 4,5750 zł. Sytuacja nie wygląda więc najlepiej dla polskiego złotego.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze spadki eurodolar i w konsekwencji podtrzymanie presji na walutach EM, w tym PLN. Eurodolar testuje 1,1660 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5163 PLN za euro, 3,8742 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1945 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9204 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,351% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Rynek akcji pod presją sprzedających, indeksy pogłębiają straty

Kurs EUR/PLN kontynuuje wzrosty

Schodząc natomiast na niższy przedział czasowy – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami, po pokonaniu oporu przy 4,4230 zł, wzrosty przyspieszyły. Wczoraj dzień zakończył się w rejonach strefy operowej przy 4,5050 zł, a dziś o poranku obserwujemy wybicie górą.

Pokonanie strefy przy 4,5050 zł nie oznacza nic dobrego dla naszej krajowej waluty. Aktualnie może dojść do przyspieszenia wzrostów. Dopiero w przypadku cofnięcia poniżej, będzie można spodziewać się korekty ostatniej zwyżki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here