Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5181 zł w poniedziałek 1 lutego
Kurs euro do złotego

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Ostatecznie tuż przed weekendem złoty pokazał siłę i umocnił się do euro, franka i dolara, stracił jedynie do funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego zaczyna tydzień od spadków

Nowy tydzień na kursie euro do złotego rozpoczął się od spadków. Patrząc technicznie na EUR/PLN na interwale W1, mamy do czynienia z pro spadkowym sygnałem świecowym. Jeżeli w najbliższych dniach kurs zszedłby dodatkowo poniżej poziomu 4,50 zł, przecena może przybrać na sile. Miejsce to wynika z historycznych reakcji cenowych oraz linii poprowadzonej po ostatnich dołkach.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Po piątkowym wyraźnym podbiciu wartości polskiego złotego, nowy tydzień na rynku rodzimej waluty rozpoczyna się spokojnie. Wartość indeksu BOSSAPLN porusza się w okolicach wypracowanych w piątek poziomów zamknięcia – obecnie tuż powyżej poziomu 88,30 pkt. Zmienność tego indeksu dzisiaj rano jest symboliczna – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy PMI i ISM w centrum uwagi inwestorów w poniedziałek

Kurs EUR/PLN wybija dołem z konsolidacji

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, po weekendzie spadki na EUR/PLN są kontynuowane. Notowania wybiły się w ubiegłym tygodniu z lokalnej konsolidacji, zaznaczonej niebieskim boxem, co może wskazywać na chęć pogłębienia przeceny. Najbliższe wsparcie znajduje się przy 4,4950 zł i wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz mierzenia 50% Fibonacciego.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFP Markets prezentuje swoją autorską aplikację mobilną na Androida i iOS
Następny artykułUmocnienie dolara kosztem euro, funta i jena – raport pozycji CFTC
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here