Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5140 zł w poniedziałek 21 grudnia
Kurs euro do złotego

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować odwrót od polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego mocno w górę

Patrząc technicznie na interwał tygodniowy na EUR/PLN, możemy obserwować powrót do wzrostów. Pomimo, że dwa tygodnie temu para walutowa wybiła się poniżej linii trendu, tak ostatnia świeca W1 zakończyła się popytowo, sygnalizując dalszy ruch w górę. 

Po weekendzie wzrosty są kontynuowane, tym samym realizuje się formacja objęcia hossy którą dobrze widać na poniższym wykresie. Jeżeli obecny sentyment się nie zmieni, w średnim terminie istnieje szansa na ruch w kierunku ostatnich maksimów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Powrót do nastawienia risk-off powoduje odwrót inwestorów od walut uznawanych za bardziej ryzykowne, w tym od polskiego złotego, oraz ucieczkę w kierunku tzw. bezpiecznych przystani. O nastrojach inwestorów decyduje nie optymizm powiązany z wprowadzeniem szczepionki na rynek, lecz pesymizm związany z rosnącą liczbą zakażeń  – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Spadki na EURUSD na początku nowego tygodnia

Kurs EUR/PLN odrabia straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący kontynuują kierunek z końcówki ubiegłego tygodnia. Dynamika wzrostów jest spora, jednak w krótkim terminie nie widać kluczowych poziomów wsparcia i oporu. Tak na prawdę istotnym wsparciem jest dopiero strefa przy 4,39 zł, z kolei zapora podażowa znajduje się w rejonach 4,62 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here