Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5120 zł we wtorek 22 września
Kurs euro do złotego

Po weekendzie możemy obserwować fatalne nastroje na polskim złotym. W poniedziałek złotówka bardzo mocno traciła do franka, funta i euro i dolara, a trend jest kontynuowany także we wtorek. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego mocno w górę na początku tygodnia

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, notowania dotarły do kluczowej strefy oporowej przy 4,50 zł. Miejsce to stanowiło w przeszłości skuteczną barierę podażową, dlatego też w przypadku wybicia górą, wzrosty mogą przybrać na sile. Dopiero cofniecie poniżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym może prowadzić do wykonania korekty ostatnich wzrostów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN oraz kolejne próby zejścia niżej na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4946 PLN za euro, 3,8202 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1767 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8966 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,294% w przypadku obligacji 10-letnich– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Fatalny początek tygodnia na europejskim rynku akcji

Kurs EUR/PLN kontynuuje wzrosty

Patrząc z kolei na interwał D1, tak jak pisaliśmy w poprzednich analizach, po wybiciu oporu przy 4,4230 zł, droga do dalszych wzrostów została otwarta. Wczoraj doszło do pokonania oporu przy mierzeniu 38,2%, a dziś testowane jest kolejne zniesienie Fibo – 50%.

Strefa przy 4,51 zł jest aktualnie kluczowa. W przypadku jej pokonania, może dojść do przyspieszenia wzrostów. W przeciwnym razie, cofniecie poniżej może prowadzić do korekty wczorajszej zwyżki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here