Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5074 zł w czwartek 24 grudniaZłotówka nie radzi sobie w tym tygodniu najlepiej, od poniedziałku nasza krajowa waluta osłabia się względem franka, euro, dolara, czy funta. Dziś zmienność z racji świąt jest niewielka, jednak polski złoty znajduje się pod kreską względem głównych walut. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego powyżej wcześniej pokonanej linii trendu

W tym tygodniu euro umacnia się do złotego. Pomimo, że dwa tyg. temu doszło do wybicia dołem linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, tak kupujący odzyskali przewagę i po wyrysowaniu pro wzrostowej formacji objęcia, ruch w górę na EUR/PLN jest kontynuowany.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej znajdujemy się więc w trendzie wzrostowym i niewykluczony jest nawet ruch w kierunku ostatnich maksimów przy 4,620 zł. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje z kolei szeroka strefa rozciągająca się w rejonach 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Na FX raczej spokojnie. Dolar amerykański kontynuuje osłabienia, stanowiąc tym samym wsparcie dla notowań surowców. Lider partii republikańskiej McCarthy sprzeciwia się propozycji Trumpa, aby wartość czeku dla Amerykanów wyniosła 2000 USD. Kongres spróbuje przeforsować wypłatę 600 USD jako tymczasowego czeku i zajmie się procedowaniem zwiększenia całkowitej kwoty pomocy – donoszą źródła w Waszyngtonie. – komentują analitycy TMS.

Zobacz także: Kurs funta zyskuje, Johnson ma ogłosić porozumienie ws. Brexitu

Kurs EUR/PLN nieznacznie w górę

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, podczas dzisiejszej sesji obserwujemy nieznaczne wzrosty. Sentyment w ostatnich dniach pozostaje wzrostowy i jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, możliwy jest ruch w kierunku mierzenia 50%, a nawet 61,8%, gdzie dodatkowo znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe. Pomimo, że wczorajsza świeca D1 zakończyła się mieszanie, brakuje wiarygodnego sygnału do spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here