Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5070 zł we wtorek 2 lutego
Kurs euro do złotego

We wtorkowy poranek obserwujemy mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj złotówka umocniła się do euro i franka , jednak straciła do dolara i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego testuje wsparcie przy 4,50 zł

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować cofnięcie na parze EUR/PLN. Patrząc na interwał W1, pojawiła się pro spadkowa formacja świecowa, przez co po weekendzie widać przejęcie inicjatywy przez sprzedających. Podczas wczorajszej sesji doszło do testu wsparcia przy 4,50 zł, które pozostaje istotne w krótkim terminie. Jeżeli dojdzie do jego wybicia, droga w kierunku szerokiej strefy przy 4,40 zł zostanie otwarta. 

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze próby wzrostu PLN, pomimo mocniejszego dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5060 PLN za euro, 3,7316 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1678 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1049 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,145% w przypadku obligacji 10-letnich. komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara australijskiego AUD/USD w dół po decyzji RBA

Kurs EUR/PLN pod kreską

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że po weekendzie to sprzedający mają przewagę. Po tym jak doszło do wybicia z boxa, przecena jest kontynuowana. W poniedziałek niewiele zabrakło do testu wsparcia przy 4,44950 zł, które pozostaje kluczową podporą dla kupujących. W przypadku wybicia dołem, wyprzedaż może przyspieszyć

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax index online | kryptowaluty wiadomości | nasdaq giełda | kurs dollara | kurs kryptowalut wykres |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here