Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5047 zł w środę 17 lutego
Kurs euro do złotego

W środowy poranek obserwujemy niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej strefy przy 4,50 zł

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parze EUR/PLN. Ostatecznie na interwale W1 utworzyła się formacji doji z białym korpusem, co może nieznacznie faworyzować kupujących. Patrząc na wykres technicznie, notowania odbiły się od wsparcia przy mierzeniu 38,2% Fibonacciego i aktualnie próbują wrócić powyżej poziomu 4,50 zł. Jeżeli sentyment wzrostowy się utrzyma, niewykluczony jest ruch w kierunku 4,5380 zł. 

Wykres EUR/PLN
EURPLN interwał W1

– Na fali umocnienia dolara, wczoraj notowania USD/PLN dynamicznie odbiły w górę. Kurs tej pary walutowej we wtorek powrócił ponad 3,70, a dzisiaj przekracza już wyraźnie 3,7260 i powraca na najwyższe poziomy od ponad tygodnia. Polski złoty osłabia się również w relacji do euro. Notowania EUR/PLN także pną się w górę, a dzisiaj rano przekroczyły już barierę na poziomie 4,50 – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Formacja podwójnego szczytu na niemieckim indeksie DAX doprowadzi do głębszych spadków?

Kurs EUR/PLN próbuje odrabiać straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, wczorajsza sesja na EUR/PLN zakończyła się na plusie. Dziś o poranku ruch w górę jest kontynuowany, przez co kurs znajduje się powyżej strefy oporowej przy 4,4950 zł. Niemniej aby stwierdzić, że została ona wybita, musi zakończyć się świeca dzienna – a więc trzeba zaczekać do końca sesji. W przypadku kontynuacji wzrostów najbliższym ważnym oporem będzie górne ograniczenie układu 1:1.

Wykres EUR/PLN
EURPLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | kurs dolar | akcje biomed lublin | sp 500 index | notowania pkn orlen |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułmBank z mocnym odbiciem. Kilka powodów poprawy nastrojów w sektorze
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1689 zł w środę 17 lutego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here