Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,50 zł w czwartek 11 lutego
Kurs euro do złotego

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znajdują się aktualnie na plusie. Ruchy nie są duże, jednak EUR/PLN rośnie 0,3%. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego odrabia straty

Początek nowego tygodnia handlowego przyniósł spadki na parze EUR/PLN. Niemniej w ostatnich dniach kupujący stali się bardziej aktywni, przez co doszło do odreagowania. Popyt pojawił się na wysokości mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej, które pozostaje kluczowym wsparciem w krótkim terminie. Jeśli kurs zdoła utrzymać się powyżej, niewykluczony jest ruch w kierunku współczynnika 23,6%, który stanowi najbliższy ważny opór.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

– Wczorajsze chwilowe zamieszanie na Wall Street w pierwszej godzinie po otwarciu rynku kasowego sprawiło, że niektórzy inwestorzy stali się nieco ostrożniejsi przy podejmowaniu nadmiernego ryzyka. Stąd też paradoksalnie warto będzie śledzić dzisiejsze zamknięcie handlu na nowojorskiej giełdzie. Uspokojenie sytuacji i nowe ATH na indeksach mogą dać sygnał do powrotu w stronę mocniejszego złotego. Zwłaszcza, że EURPLN i USDPLN były dzisiaj na oporach (odpowiednio 4,50 i 3,7150) – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie, DAX z perspektywą spadków?

Kurs EUR/PLN na plusie w czwartek

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że strona kupująca próbuje wybić się powyżej oporu przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego. Jeżeli świeca dzienna zakończy się ponad zieloną strefą, będzie można uznać, że korekta abc dobiegła końca i należy oczekiwać dalszych wzrostów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotego | notowania lotos | pkn orlen akcje | funt | jsw notowanie |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1658 zł w czwartek 11 lutego
Następny artykułCzwartek na GPW: WIG20 odrabia straty. Rośnie Allegro, PKO, Dino, PZU i KGHM
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here