Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4991 zł w piątek 5 lutego
Kurs euro do złotego

W piątkowy poranek nasza krajowa waluta nie radzi sobie najlepiej. Co prawda w ujęciu z euro nie widać większych zmian, jednak złotówka osłabia się dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wraca w rejony 4,50 zł

Ten tydzień rozpoczął się od spadków na EUR/PLN. Niemniej w środę ruch w dół wyhamował, a wczoraj doszło do odreagowania. Kurs euro do dolara wrócił w okolice 4,50 zł. To jaki będzie obowiązywał kierunek po weekendzie, powinno należeć od tego, czy EUR/PLN zdoła zamknąć się powyżej tego poziomu, czy też nie. W długim terminie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,40 zł, a oporem ta przy 4,63 zł. 

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze spadki na wycenie eurodolara i nieco słabszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4982 PLN za euro, 3,7600 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1596 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1439 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,223% w przypadku obligacji 10-letnich.h – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs EUR/USD pod presją sprzedających, możliwa zmiana trendu?

Kurs EUR/PLN odrabia straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po ostatnich spadkach. Notowania wróciły powyżej poziomu 4,4950 zł, co może przemawiać za rozszerzeniem korekty wzrostowej. Niemniej jeśli dziś zobaczylibyśmy odpowiedź sprzedających i powrót poniżej, droga w kierunku ostatnich minimów przy 4,42 zł zostanie otwarta.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro kurs online | dolara | indeks sp500 | notowanie bitcoin | dax notowanie |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here