Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4927 zł w piątek 2 października
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach widać, że polski złoty dynamicznie odrabia straty z ubiegłego tygodnia. We wtorek PLN zaczął się umacniać, a wczorajsza sesja również zakończyła się na solidnym plusie. Z koeli dziś o poranku nasza krajowa waluta znajduje się na minusie, niemniej szansa na pozytywne zamknięcie tygodnia jest spora. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego dynamicznie zawraca

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, widzimy mocne cofnięcie. co prawda tydzień rozpoczął się od wzrostów, jednak zamknięcie prawdopodobnie będzie negatywne dla euro. Dziś warto też zwrócić uwagę na dane z rynku pracy w USA, które mogą doprowadzić do większej zmienności.

Z punktu widzenia AT, aktualnie ważnym oporem pozostaje więc strefa przy 4,5750 zł. Z kolei wsparcie znajduje się w rejonach 4,50 zł, W przypadku zejścia poniżej, większa korekta spadkowa może mieć miejsce.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego USD po doniesieniach, iż Donald oraz Melania Trump zostali zakażeni koronawirusem. Eurodolar testuje 1,17 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4888 PLN za euro, 3,8355 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1580 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9117 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,32% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD z perspektywą spadków do 1,1630 USD?

Kurs EUR/PLN testuje kluczowe wsparcie

Przechodząc na niższy przedział czasowy – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami, po pokonaniu oporu przy 4,4230 zł, wzrosty przyspieszyły. Notowania EUR/PLN bez większych problemów wybijały kolejne opory, jednak wczoraj doszło do dynamicznego zrzucenia, przez co mamy do czynienie z wyraźną korektą spadkową.

Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,5050 zł. Jeżeli dojdzie do jej obrony, może rozpocząć się kolejna fala wzrostowa. W przeciwnym razie jej zanegowanie otworzy drogę do głębszych spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGI International nabyło 500 akcji Work Service w wezwaniu
Następny artykułDom Development wstępnie sprzedał 995 lokali, przekazał 692 w III kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here