Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4920 zł we wtorek 6 października
Kurs euro do złotego

Podczas poniedziałkowej sesji mogliśmy obserwować nieznaczne umocnienie polskiego złotego. Z kolei dziś, we wtorek nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego w kluczowej strefie

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, można zauważyć wyraźne cofnięcie. na ostatniej świecy W1. Ostatnia świeca W1 zamknęła się wyraźnym czarnym korpusem z długim górnym cieniem, co w teorii przemawia za kontynuacją przeceny w najbliższych dniach.

W ostatnim czasie kurs odbił się w od strefy przy 4,5750 zł, po czym spadki przybrały na sile. Aktualnie kurs znajduje się nieznacznie poniżej 4,50 zł i jeśli się tutaj utrzyma, istnieje szasną na dalsze spadki, nawet w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi poprawę nastrojów wraz z powrotem D. Trumpa do Białego Domu. Eurodolar oscyluje blisko 1,18 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4920 PLN za euro, 3,8091 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1625 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9463 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara AUD stabilnie po decyzji RBA ws. stóp procentowych

Kurs EUR/PLN pomiędzy wsparciem, a oporem

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy, widać, że mamy do czynienia z lokalną konsolidacją. Notowania wróciły poniżej oporu przy 4,5050 zł, jednak bronią wsparcia przy 4,47 zł. W krótkim terminie o dalszym kierunku powinno więc zdecydować wybicie w jedną ze stron.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here