Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4915 zł w czwartek 18 lutego
Kurs euro do złotego

W czwartkowy poranek obserwujemy dalsze straty polskiego złotego względem funta i euro, z kolei kurs CHF/PLN i USD/PLN konsolidują. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego utrzymuje się poniżej 4,50 zł

Pomimo, ze w ubiegłym tygodniu notowania EUR/PLN odbiły się od wsparcia przy mierzeniu 38,2% Fibonacciego, tak kupujący mają wyraźny problem z kontynuacją ruchu wzrostowego. Poziom 4,4720 zł pozostaje kluczowym wsparciem, z kolei opór znajduje się przy 4,50 zł. W przypadku wybicia górą, kolejna zapora podażowa znajduje się dopiero przy 4,5380 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Sytuacja na rynku polskiego złotego nieustannie odzwierciedla to, co dzieje się na globalnych rynkach walutowych. Wczorajsza kontynuacja umocnienia amerykańskiego dolara widoczna była m.in. na wykresie USD/PLN, który chwilami sięgał nawet poziomów przekraczających 3,74, czyli najwyższych poziomów od prawie dwóch tygodni. Ostatecznie wczorajsza sesja zakończyła się niżej, ale dolar amerykański pozostaje silny w relacji do złotego również dzisiaj rano – kurs USD/PLN pnie się w górę, przekraczając 3,73. – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara wróci do wzrostów, to tylko korekta?

Kurs EUR/PLN w konsolidacji

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że kupujący próbują usilnie przeforsować strefę oporową przy 4,4950 zł, jednak z marnym skutkiem. Jeżeli jednak by im się to udało, wciąż istniałby szansa na realizację układu korekty prostej abc i ruchu w kierunku oporu przy 4,57 zł. Na razie jednak niewykluczone jest pogłębienie przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomedlub | dax giełda | wartosc zlotowki | kursy funta | spółki gpw |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara spada, brak zaufania wobec Fed
Następny artykułInteractive Brokers: Short squeeze na GameStop o mało nie “zdetonował” części domów maklerskich
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here