Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4911 zł w środę 23 grudnia
Kurs euro do złotego

W środę do południa możemy obserwować niższą zmienność i mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka umacnia się względem franka i dolara, jednak traci do euro i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wraca powyżej linii trendu

Patrząc technicznie na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, notowania wróciły powyżej wybitej wcześniej linii trendu, co nie jest dobrą wiadomością dla polskiego złotego. Jeżeli do końca tygodnia kurs euro do złotego zdoła utrzymać się powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w kierunku północnym. Kluczowym oporem w długim horyzoncie czasowym pozostaje strefa przy ostatnich maksimach, która została zaznaczona kolorem fioletowym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – W trakcie dzisiejszej sesji poznamy stopę bezrobocia za listopad (oczek. 6,2%). Globalny kalendarz zawiera m.in. zamówienia na dobra trwałe z USA (14:30) czy wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Z rynkowego punktu widzenia PLN nieznacznie osłabia się jednak zarówno aktywność rynku jak i dynamika ruchu są mocno ograniczone – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs EUR/USD pozostaje w trendzie wzrostowym, wsparcie przy 1,2160 USD powstrzymuje spadki

Kurs EUR/PLN w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać ograniczoną zmienność podczas dzisiejszej sesji. Notowania EUR/PLN znajdują się w okolicach poziomu odniesienia. Aktualnie jako najbliższe poziomy oporu należy traktować mierzenia wewnętrzne Fibonacciego, które zostały wyznaczone na ostatniej fali spadkowej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here