Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4909 zł w środę 14 października
Kurs euro do złotego

Dziś o poranku możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się do funta brytyjskiego, jednak traci w ujęciu z frankiem, euro i dolarem. Co dalej ze złotówką? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego odrabia straty z ubiegłego tygodnia

Początek nowego tygodnia przyniósł wyraźne wzrosty na EUR/PLN. Mamy dopiero środę, a kurs euro do dolara wymazał całkowicie spadki ubiegłego tygodnia i wrócił w rejonach strefy oporowej przy 4, 50 zł. Jeżeli dojdzie do wybicia górą, wzrosty mogą przybrać na sile. Z drugiej strony, w przypadku ponownego odbicia od wspomnianego oporu przy 4,50 zł, wciąż niewykluczony będzie ruch w kierunku wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi słabszego złotego oraz eurodolara przy 1,1730 USD. PLN kwotowany jest następująco: 4,4910 PLN za euro, 3,8249 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1796 PLN w relacji do szwajcarskiego franka oraz 4,9414 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,263% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie zapowiedzią większej przeceny?

Kurs EUR/PLN w górę przed południem

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, obserwujemy wyraźną korektę po ostatnich spadkach. Wczorajsza sesja zakończyła się na solidnym plusie, a dziś ruch jest kontynuowany. W tej chwili najbliższy opór powinna stanowić strefa przy poziomie 4,5050 zł. W przypadku jej pokonania, ruch w górę może przyspieszyć. Jako wsparcie należy z kolei traktować strefę przy 4,47 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here