Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4898 zł we wtorek 22 grudnia
Kurs euro do złotego

Po weekendzie polski złoty znalazł się pod presją sprzedających. Nasza krajowa waluta osłabiła się wczoraj względem euro, dolara i franka, a dziś o poranku nastroje również nie są najlepsze.. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej strefy przy 4,50 zł

Pomimo, że w ostatnim czasie na EUR/PLN doszło do pokonania wsparcia wynikającego z lokalnej linii trendu, tak notowania nie zdołały nawet przetestować strefy wsparcia przy 4,40 zł. Patrząc na interwał W1, doszło do utworzenia się pro wzrostowej formacji objęcia, co prowadzi do wzrostów na początku nowego tygodnia. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, złoty może znaleźć się pod presją. Kluczowy opór na kursie euro do złotego wypada bowiem dopiero w rejonach 4,62 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Po południu dolar wymazał zdecydowaną część wcześniejszego umocnienia. Dobrze to widać po EURUSD, gdzie popyt zdołał wyciągnąć notowania ponad 1,22, co zredukowało tym samym ryzyko głębszej korekty, jaka mogłaby mieć miejsce przy trwalszym wybiciu wsparcia przy 1,2176 – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Panika na rynku akcji, dalsze wzrosty zagrożone?

Kurs EUR/PLN próbuje odrabiać straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś pomimo wczorajszej silnej zwyżki, spora część ruchu w górę została wymazana i na świecy dziennej pojawił się duży cień górny. Z jednej strony świeca zamknęła się popytowym korpusem, a z drugiej wyraźny długi cień górny może hamować zapędy rynkowych byków. Sytuacja w krótkim horyzoncie czasowym nie jest do końca jasna dlatego zalecana jest ostrożność.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here