Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4881 zł w piątek 19 lutego
Kurs euro do złotego

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym obserwujemy mieszane nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym  Złotówka umacnia się 0,3% do dolara, i 0,14% do funta. Z koeli w przypadku euro obserwujemy słabość, jednak ruch nie przekracza 0,15%. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej poziomu 4,50 zł

W tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na parze EUR/PLN. Patrząc na interwał W1, świeca swoim kształtem przypomina doji, co świadczy o niezdecydowaniu. Jeśli chodzi z kolei o szersze ujęcie, wsparciem pozostaje poziom 4,4720 zł, gdzie znajduje się mierzenie 38,2% Fibonacciego. Opór wypada z kolei przy poziomie 4,50 zł. 

Wykres EUR/PLN

EUR/PLN interwał W1w– Ostatnie rozchwianie notowań eurodolara przekłada się na sytuację także na rynku polskiego złotego. Wczoraj rodzima waluta zakończyła sesję na plusie, a indeks BOSSAPLN zwyżkował do rejonu 88,80-89,00 pkt., a dzisiaj rano kontynuuje ruch w górę. Wczorajsze dane makro nie przyczyniły się istotnie do ruchów wartości polskiego złotego. Dominował wpływ eurodolara, a notowania PLN poruszały się pod jego dyktando. Dzisiaj zresztą może być podobnie, mimo że w kalendarzu makro dla Polski nie jest pusto – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Złoto o krok przed załamaniem? Kurs XAU/USD po 1765$

Kurs EUR/PLN w konsolidacji

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, obserwujemy lokalną konsolidację. Notowania EUR/PLN utrzymują się jednak poniżej strefy oporowej przy 4,4950 zł, która pozostaje istotną barierą podażową w krótkim terminie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak nie dojdzie do wybicia, bazowym scenariuszem jest pogłębianie przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax online | funt szterling | biomed cena akcji | płatność blik | eur usd wykres |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWojciech Ignacok zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Taurona od 28 lutego
Następny artykułCena złota znajduje się w kluczowym momencie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here