Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4880 zł we wtorek 17 listopada
Kurs euro do złotego

We wtorkowy poranek obserwujemy nieco gorsze nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta wymazuje wczorajsze umocnienie i osłabia się do euro, franka, dolara i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego odrabia wczorajsze straty

W ostatnich dwóch tygodniach mogliśmy obserwować wyraźne spadki na kursie euro do złotego. Patrząc na interwał tygodniowy, para walutowa EUR/PLN wybiła dołem wsparcie przy 4,50 zł, co może zapowiadać dalszy ruch w kierunku południowym. Jeżeli obecny sentyment się nie zmieni, niewykluczone są nawet spadki w kierunku strefy popytowej przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o wzrostowych, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Zobacz także: Czy wzrosty na rynku akcji zostaną utrzymane?

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poniedziałkowy handel nie przynosi większych zmian w wycenie złotego. Informacje nt. szczepionki od koncernu Moderna nie zdołały znacząco zmienić układu sił na rynkach. Wall Street w tym momencie próbuje nieco korygować ranne zwyżki widoczne na rynku kontraktów futures, a dolar nieco odbijać po wcześniejszej słabości. Efekt to dzienna świeca doji na USDPLN z podkreśleniem znaczenia wsparć w rejonie 3,75-3,76. Na EURPLN uwagę zwraca odbicie z rejonu 4,46 i rysująca się dywergencja na oscylatorze RSI9. – komentował wczoraj po południu Marek Rogalski z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN wymazuje straty

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący odrabiają straty po wczorajszych spadkach. Niemniej warto podkreślić że kurs euro wybił w ubiegłym tygodniu wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here