Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4880 zł w poniedziałek 15 lutego
Kurs euro do złotego

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym Nasza krajowa waluta umacnia się do euro i dolara, jednak traci wobec funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego odbija od wsparcia

Ostatni tydzień na EUR/PLN zakończył się mieszanie. Niemniej patrząc na wykres W1, notowania odbiły się od wsparcia wynikającego z mierzenia 38,2% Fibonacciego, które pozostaje istotne w krótkim terminie. Jego ewentualne wybicie, mogłoby przyczynić się do głębszych spadów w kierunku 4,42 zł. Oporem w krótkim terminie pozostają okolice 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Początek nowego tygodnia na rynkach walutowych wygląda obiecująco dla polskiego złotego. Notowania rodzimej waluty mają szansę na odbicie w górę po poprzednim, spadkowym tygodniu. Gotowość do powrotu do zwyżek widać na wykresie BOSSAPLN, który rozpoczął dzisiejszą sesję od delikatnej zwyżki i obecnie znów przekracza poziom 88,80 pkt.– komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD rozpoczyna tydzień od wzrostów, notowania powyżej 1,2130 USD

Kurs EUR/PLN pod kreską w poniedziałek

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś to sprzedający mają przewagę. Notowania cofnęły się poniżej poziomu 4,4950 zł, co może zapowiadać powrót do spadków. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku ostatnich lokalnych minimów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here