Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4874 zł w środę 18 listopada
Kurs euro do złotego

W środowy poranek obserwujemy niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Forex Club

Kurs euro do złotego poniżej strefy przy 4,50 zł

W ostatnich dwóch tygodniach na kursie euro do złotego obserwowaliśmy ruch spadkowy. W tym tygodniu przecena wyhamowała, jednak żeby mówić o powrocie do wzrostów jest zdecydowanie za wcześnie.

Patrząc na interwał tygodniowy, para walutowa EUR/PLN wybiła dołem wsparcie przy 4,50 zł, i jeśli będzie się utrzymywała poniżej, cały czas możliwa jest kontynuacja ruchu w kierunku południowym. Jeżeli obecny sentyment się nie zmieni, niewykluczona jest nawet przecena w kierunku strefy popytowej przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o wzrostowych, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej zwyżki eurodolara oraz brak istotniejszych ruchów na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4873 PLN za euro, 3,7801 PLN wobec dolara, 4,1497 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0125 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,192% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niezdecydowanie na rynku akcji i hossa na rynku Bitcoina

Kurs EUR/PLN próbuje odrabiać straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po ostatnich spadkach. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro wybił w minionym tygodniu wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here