Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4868 zł we wtorek 10 listopada
Kurs euro do złotego

Ostatni tydzień zakończył się wyśmienicie dla naszej krajowej waluty. Z kolei po weekendzie możemy obserwować mieszane nastroje. W poniedziałek nasza krajowa waluta umocniła się do euro i franka, jednak straciła nieznacznie do funta i dolara. Z kolei dziś o poranku złotówka znajduje się pod kreską. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wybija dołem?

W minionym ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować solidne umocnienie naszej krajowej, które również jest kontynuowane po weekendzie. Niemniej na aktualnie budującej się świecy W1 obserwujemy długi cień dolny, co nie koniecznie zachęca do dalszych spadków. Kluczowa w tej chwili powinna być strefa przy 4,50 zł, jeżeli rynek wróci powyżej, możliwe będą wzrosty. Jednak w przypadku utrzymania się poniżej, przecena może zostać pogłębiona.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Euforia na rynku akcji, lek od Pfizera pokona koronawirusa?

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekką korektę wczorajszej euforii m.in. na wycenie PLN oraz EUR/USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4880 PLN za euro, 3,7933 PLN za dolara amerykańskiego, 4,1553 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9867 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,244% w przypadku obligacji 10-letnich komentuje Konrad Ryczko z BOŚ.

Kurs EUR/PLN odbija po wczorajszych spadkach

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po wczorajszych spadkach. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro wybił wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here