Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4867 zł w poniedziałek 28 grudnia
Kurs euro do złotego

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta zyskuje do franka, euro, dolara i funta. PLN radzi sobie najlepiej w ujęciu z GBP, gdzie ruch przekracza 0,5%. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego ponownie przy linii trendu

Nowy tydzień rozpoczyna się od spadków na kursie EUR/PLN. Niemniej patrząc na interwał tygodniowy, notowania ponownie znalazły się na wysokości linii trendu. Jeżeli dojdzie do jej obrony, niewykluczony jest ruch na wyższe poziomy. Z drugiej strony, w przypadku wybicia dołem – większa korekta spadkowa może mieć miejsce. W długim terminie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,39 zł, z kolei opór znajduje się w rejonach 4,63 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – W bieżącym tygodniu trudno oczekiwać istotnej zmiany sytuacji na rynkach walutowych. Wszelkie ruchy cenowe będą odbywać się przy obniżonej aktywności inwestorów, co zmniejsza ich wymowę. Dzisiaj kalendarz danych makro jest wyjątkowo ubogi, zaś jutro i pojutrze pojawią się w Polsce odczyty wskaźników BIEC, które raczej powinny być przyjęte spokojnie (Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, Wskaźnik Rynku Pracy) – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kolejne rekordy na rynku Bitcoina, hossa na kryptowalutach

Kurs EUR/PLN niweluje wzrosty z ubiegłego tygodnia

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, obserwujemy korektę po zeszłotygodniowych wzrostach. Niemniej kierunek nie jest od końca jasny, z racji dość “szarpanych” ruchów w ostatnim czasie. Jeśli chodzi o kluczowe opory, te pozostają dość odległe. Najbliższe warte uwagi miejsce znajduje się przy 4,56 zł, gdzie wypada mierzenie 61,8% wykonane na ostatniej fali spadkowej. Wsparcie również znajduje się daleko, jest to strefa przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here